П`ятниця, 19.04.2024, 09:23Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Миньковецького ліцею
Головна | Поради батькам | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради батькам

 

 

Панічна атака у дитини. Що робити?

              

        

 

Заняття для дітей, які відчувають тривогу

 Заняття, покликані полегшити прояви тривожності в дитини, мають бути простими.

Ідея полягає в тому, щоб полегшити неприємні емоції. Найкраще в цьому допоможуть ігри.

1. Мильні бульбашки

  Розслаблене дихання допоможе дитині швидше заспокоїтися. Коли ми глибоко дихаємо, активізується наша парасимпатична нервова система, і це допомагає нам швидко привести тіло в стан спокою. Але іноді буває складно навчити дитину дихати, особливо тоді, коли вона відчуває тривогу.

  Найпростіший спосіб навчити дитину глибоко дихати – це пускати разом із нею мильні бульбашки. Видуваючи бульбашки, дитина робить рівномірні вдихи й видихи, а вигляд бульбашок заспокоює її.  Як виконувати: наповніть банку мильною водою. Візьміть соломинку або трубочку, через яку пускатимете бульбашки; покажіть дитині, як можна видути велику бульбу, зосередившись на диханні; запропонуйте дитині спробувати пускати бульбашки самостійно. Заохочуйте її щоразу, коли вона добре виконуватиме цю вправу.

2. Банка з тривогами

Ця вправа призначена для того, щоб дитина могла висловити вголос свої тривоги й позбутися їх. Як виконувати: візьміть склянку або бляшанку з кришкою; візьміть ручку й папір; щоразу, коли дитину щось турбуватиме, вона повинна записати це на папері й покласти в банку.

Ще один варіант такої вправи – ведення щоденника занепокоєння.

3. Заспокійлива коробка

  Що турбує вашу дитину? Що здатне її заспокоїти? Вам потрібно знати відповіді на ці питання. Сядьте поряд зі своєю дитиною, зберіть в одну коробку речі, які її заспокоюють. Щоразу, коли вона відчуватиме тривогу, речі з коробки допоможуть їй заспокоїтися. Як виконувати. Візьміть коробку й покладіть у неї речі, які подобаються дитині (наприклад, її улюблену іграшку, книгу або картинку). Сюди також можна покластим'ячики, які дитина стискатиме, відчуваючи стрес, а також інші подібні предмети.

4. Розфарбовування камінчиків

  Малювання має терапевтичний ефект. Розфарбовуючи камінчики в різні кольори, можна допомогти дитині впоратися з тривогою. Як виконувати: зберіть гладкі морські камінці в коробку. Скажіть дитині, що ці камінчики заспокоюють; коли дитина починає тривожитися, запропонуйте їй узяти з коробки камінчик і розфарбувати його; використовуйте акрилові фарби, які можна змити, якщо камінчики закінчаться.

5. Баночки з блискітками

  Це заняття добре заспокоює дитину. Зробити для дитини баночку з блискітками досить легко. Як виконувати: вам знадобляться невелика прозора баночка з водою, гарячий клей, блискітки й харчовий барвник; наповніть половину банки водою, додайте одну-дві краплі харчового барвника; додайте у воду трохи блискіток; в інших банках змішайте гель для волосся й воду. Добре перемішайте, поки гель нерозтане; додайте гель у баночку. За допомогою клею приклейте кришку до баночки. Щоразу, коли дитина відчуватиме тривогу, дайте їй баночку й запропонуйте декілька разів перевернути її догори дном. Навчіть дитину робити повільні вдихи й видихи, коли вонаспостерігає за тим, як блискітки повільно опускаються на дно.

6. Заспокійливе відео

  Відчуваючи тривогу, дитина усвідомлює, що ситуація виходить із-під контролю. Але цене так. Допоможіть дитині зрозуміти, що коли вона раніше справлялася з нападамитривоги, то може впоратися й зараз. Усе, що вам для цього потрібно, – зняти відео.Як виконувати: попросіть дитину розповісти, що вона робить, відчуваючи тривогу. Зніміть це на відео; дитина може навіть показати, як саме вона справляється з тривогою; також вона може порадити іншим дітям, як упоратися з тривогою;коли вона наступного разу відчує напад тривоги, просто покажіть їй це відео.

7. Щасливий мозок, неспокійний мозок

Це веселе заняття. Вам знадобляться аркуш паперу, олівці, клей і вирізані з журналівфрази й картинки.Як виконувати: на папері намалюйте два контури обличчя, повернених одне до одного;одне обличчя назвіть «щасливий мозок», інше – «неспокійний мозок»; запропонуйте дитині написати під зображенням неспокійного мозку все, що її турбує, або ж вирізати відповідні картинки і фрази з журналів; під зображенням щасливого мозку дитина повинна написати все, що робить її щасливою.

8. Гра в детективів

Це чудовий спосіб допомогти дитині впоратися з тривогою і знайти логічне поясненняпричин свого занепокоєння. Як виконувати: знайдіть занепокоєння. Запропонуйте дитині визначити, які думки змушують її тривожитися. пошукайте докази. Наступний крок – знайти докази, щоб перевірити обґрунтованість занепокоєння дитини. Ставте запитання, щоб зрозуміти, звідки в неї беруться тривожні думки. Запитайте, що змушує її так думати: конфлікт у школі чи вдома, те, що вона побачила по телевізору тощо. подолайте думки. Ґрунтуючись на доказах, запропонуйте дитині подолати думки, що викликають у неї тривогу.

9. Записи на папері

Записи допоможуть дитині творчо виразити свої почуття. Вони також слугуватимуть дитині нагадуванням про те, що їй до снаги побороти свою тривогу. Ця вправа має кілька варіантів:

«Тривога каже, але я знаю». Розділіть аркуш паперу на дві колонки. Одну назвіть

«Тривога каже мені», другу – «Але я знаю». У першій колонці дитина називає свої тривожні думки, у другій – логічні аргументи, які їх спростовують.

«Інструкція до тривоги». Вона допоможе дитині згадати, що їй потрібно робити, коли

вона тривожиться. Записана інструкція допомагає дитині легше згадати щось.

«Я турбуюся, коли ...». Дозвольте дитині написати список речей, які її турбують. Запопонуйте внизу намалювати схвильоване обличчя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

 

 

 

 

 

 

                      

 

                     

 

     

Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка

  • Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.
  • Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.
  • Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.
  • Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.
  • Робіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.
  • Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани.
  • Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку.
  • Дорогою у дитячий садок обговоріть з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувалися лише позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.
  • Ніколи не лякайте дитину дитячим садком. Приблизно за тиждень першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

Пам’ятка батькам. Запобігання насиллю в сім’ї над дитиною

  1. Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, що створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків:

а) Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.

б) Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

в) Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

г) Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

4.Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

5. Насильство над дітьми — це протиприродній акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».

6. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

7. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Хай ваша сім'я буде для дитини взірцем людяності, доброти, любові. І тоді нам потрібно буде наголошувати дітей, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов’язки батьків по утриманню та вихованню дітей будуть підтримуватися не як обтяжений, а як органічна прояв любові до дитини, підтримка в ній людської гідності та самоповаги.

                                                                                   

» Вхід на сайт

» Пошук

» Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

» Архів записів

» Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz